Правила користування бібліотекою

ЗОШ №98

/Files/images/Копия дайте книгу.JPG

І. Порядок користування абонементом та читальним залом бібліотеки.

1. Бібліотека обслуговує користувачів на абонементі, у читальному залі, за міжбібліотечним абонементом.

2. Учні ЗОШ№98 записуються до бібліотеки в груповому (класи), або в індивідуальному порядку за списками. Вчителі, батьки та співробітники - за паспортами.

3. Термін користування документами, які видаються на абонемент, не більше 30 днів. Кількість примірників, які видаються на абонемент, не більше 5 екземплярів.

4. Навчальна, методична література видається користувачам на час навчання відповідно до програм з обов’язковою перереєстрацією наприкінці року.

5. У разі необхідності, термін використання може бути продовжений, якщо на видання немає попиту з боку інших користувачів, або скорочений, якщо видання користується попитом.

6. Періодичні видання видаються вчителям предметникам терміном на 15 днів.

7. Періодичні видання видаються учням лише в читальному залі.

8. Кількість документів, які видаються в читальному залі, не обмежена.

9. Рідкісні, цінні, довідково-енциклопедичні видання, альтернативні підручники, хрестоматії видаються лише в читальному залі.

ІІ. Права, обов’язки та відповідальність користувачів.

Користувач має право:

1. Безкоштовно користуватись бібліотечно-інформаційними послугами.

2. Безкоштовно користуватися Інтернетом.

До роботи з комп'ютерною технікою допускаються користувачі бібліотеки, які можуть самостійно працювати в операційнних системах "Windows", "Linux" та мережі Інтернет.

Використовувати Інтернет - місце дозволяється тільки для навчальних потреб.

Одержувати консультацію у бібліотекаря з питань пошуку інформації.

Копіювати інформацію з Інтернету на власні диски та флеш-носії.

3. Одержувати повну інформацію про склад фонду бібліотеки та доступу до нього.

4. Отримувати у тимчасове користування необхідні документи з фонду біб-ки.

5. Отримувати бібліотечно-бібліографічні знання, навички та вміння самостійного користування бібліотекою (інформацією).

6. Брати участь у заходах, що їх проводить бібліотека.

7. Обиратися до бібліотечної ради, надавати практичну допомогу бібліотеці.

8. Вимагати дотримання конфіденційності щодо даних про нього та переліку документів, якими він користується.

9. Подавати адміністрації ЗНЗ зауваження, пропозиції щодо роботи бібліотеки.

Користувач зобов’язаний:

1. Дотримуватись правил користування бібліотекою.

2. У разі запису до бібліотеки треба надати необхідні відомості про себе для заповнення читацького формуляра.

3. Дбайливо ставитись до документів, отриманих з фондів бібліотеки: не псувати, не робити позначок, підкреслювань, не виривати й не загинати сторінки.

4. Повертати документи не пізніше встановленого терміну.

5. Не виносити з приміщення бібліотеки документи, які не зафіксовані в читацькому формулярі.

6. У разі вибуття з ЗНЗ повернути до бібліотеки документи, що зафіксовано за користувачем.

7. Дбайливо ставитись до комп'ютерного обладнання і програмного забезпечення.

8. Повідомити бібліотекаря про неполадки і порушення , що виникли.

/Files/images/дети и комп.jpg

Відповідальність користувачів:

1. У разі втрати, або пошкодження документів з фонду бібліотеки, користувач повинен замінити їх аналогічними або рівноцінними (за визначенням бібліотекаря) документами, або внести кратне відшкодування вартості документа. Вартість відшкодування визначається бібліотекою залежно від цінності документа.

2. За втрату документів з бібліотечних фондів або їх пошкодження відповідальність несуть батьки або особи, під наглядом яких перебувають діти.

Забороняється:

1. Перебувати за комп'ютером більше ніж 2 учні.

2. Виключати або перевантажувати комп'ютер.

3. Підключатися до мережі комп'ютерних ігор.

4. Заважати іншим користувачам, створювати конфліктні ситуації.

5. У разі порушення правил користування комп'ютерною технікою та Інтернетом бібліотекар має право препенити надання послуг.